czwartek, 22 sierpnia 2019 r. 

Edukacja

   Projekty edukacyjne

Wniosek dotyczący wyboru projektu w dziedzinie edukacji, Rozliczenie projektu, Sprawozdanie z realizacji projektu - pobierz


VII Powiatowy Festiwal Muzyki i Tańca Lędziny 2010


W maju br. Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach zorganizowało VII Powiatowy Festiwal Muzyki i Tańca Lędziny 2010. Tegoroczna edycja odbywa sie w trzech etapach: 5 maja zorganizowano konkurs wokalno-instrumentalny, dzień pózniej konkurs taneczny, zaś 26 maja miał miejsce koncert laureatów. Wsród wykonawców Festiwalu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Bierunia, Lędzin, Bojszów, Tychów i Mysłowic. Festiwal odznaczał się dużą róznorodnością repertuaru. Wsród uczestników byli zarówno wykonawcy indywidualni jak i zespoły czy formacje.

W konkursie wokalno-instrumentalnym:
I miejsca ex aequo zajeli: Beata Popiołek (Liceum Ogólnokształcące w Bieruniu) i Septyma Minus Kwarta (Gimnazjum nr 1 w Myslowicach), II miejsca ex aequo Stars Show (Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach), Paulina Szymczak i Mateusz Laby (Gimnazjum nr 2 w Tychach), III miejsca ex aequo Siostry Medlewskie(Liceum Ogólnokształcące w Bieruniu) i Bożena Sikora (Gimnazjum nr 1 w Ledzinach).

Zwycięzcy konkursu tanecznego:
I miejsca ex aequoPaula Langer (Liceum Ogólnokształcące w Bieruniu), Novice (Gimnazjum w Bojszowach) i Practic Nice(Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach), II miejsca ex aequo: Katarzyna Stompor (Gimnazjum w Bojszowach), Paradox (Gimnazjum nr 1 w Ledzinach), III miejsca ex aequo: Ewa Noras (Gimnazjum w Bojszowach), Vitality (Gimnazjum nr 2 w Lędzinach), Track (Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach). Jury Festiwalu przyznało również 5 wyróżnień.
Festiwal już na stałe wpisał sie w harmonogram projektów edukacyjnych, którym Powiat Bieruńsko-Lędziński udzielił wsparcia finansowego w ramach środków przeznaczonych na ten cel.

Poniżej namiastka festiwalowego szaleństwa (galeria).


Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bieruniu       Administracja serwisu:admin@powiatbl.pl