czwartek, 22 sierpnia 2019 r. 

Starostwo Powiatowe w Bieruniu
AKTUALNOŚCI
Dodano: 2011-08-11
  •       Zagłosuj na piękną przestrzeń...

Budynek Powiatowego Centrum Administracji i Kultury (Starostwa PowiatowBudynek Powiatowego Centrum Administracji i Kultury (Starostwa Powiatowego) w Bieruniu znalazł się wśród 55 realizacji zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 60 realizacji z 34 gmin, co stanowi rekord w jedenastoletniej tradycji konkursu. Zgłoszenia te dotyczą rynków miejskich, placów, skwerów i deptaków, parków i terenów rekreacyjnych, obiektów usług kultury, edukacji, zdrowia, sportu, handlu, gastronomii i turystyki. Do konkursu został zgłoszony między innymi „Remont zabytkowego budynku byłej plebanii w Lędzinach połączony z restauracją obiektu i adaptacją na pomieszczenia Biblioteki Miejskiej”.

Do 31 sierpnia można wziąć udział w internetowym głosowaniu na swoje ulubione realizacje konkursowe, przyznając punkty trzem wybranym inwestycjom. Najciekawsza realizacja zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

Wśród osób biorących udział w głosowaniu
http://www.slaskie.pl/npp/?grupa=20&rok=2011&id_menu=15
rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zostaną one wręczone przez Marszałka Województwa Śląskiego podczas uroczystości ogłoszenia wyników lub wysłane pocztą.

Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego w trzech kategoriach: urbanistyka, architektura i rewitalizacja.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w październiku br. podczas tegorocznych Śląskich Dni Architektury.Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bieruniu       Administracja serwisu:admin@powiatbl.pl