czwartek, 22 sierpnia 2019 r. 

Starostwo Powiatowe w Bieruniu
AKTUALNOŚCI
Dodano: 2011-08-22
  •       Te co jeżdżą i latają do patrzenia zachęcają...

Do 2 września w Galerii Starostwa Powiatowego można oglądać wystawę modeli oraz fotografii z najciekawszych imprez modelarskich organizowanych przez Zarząd Powiatowy LOK przy współudziale Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Zapraszamy!
Jest to kolejna powiatowa, ale pierwsza w budynku przy ul. św. Kingi 1 ekspozycja dokonań naszych modelarzy. Składają się na nią przede wszystkim modele różnych samolotów (głównie bojowych, z lat II wojny światowej), ale także samochodów, łodzi oraz fotografie ukazujące rozmach i skalę działania naszych modelarzy, dokumentujące ich liczne sukcesy. Otwarciu wystawy towarzyszył pokaz modeli "w ruchu" na placu przed starostwem.
Pierwsza modelarnia na terenie obecnego powiatu powstała ponad 40 lat temu w Lędzinach. Od tego czasu zamiłowanie do modelarstwa wciąż rośnie, a pasja ta pobudza i rozwija zainteresowania techniczne i kształtuje osobowość coraz większej grupy dzieci i młodzieży. Obecnie modelarze skupiają się wokół pracowni w Powiatowym Centrum Społeczno-Gospodarczym, w Szkole Podstawowej nr 3 i Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lędzinach, u Państwa Gawlików w Bieruniu, u Państwa Chroboków w Bojszowach oraz w Domu Kultury ?Sokolnia? w Imielinie. Działalność tych modelarni wspierają sędziowie i instruktorzy Ligi Obrony Kraju, władze gmin i powiatu.
W najbliższym czasie (26-28 sierpnia) nasi modelarze będą współorganizatorami Międzynarodowych Zawodów Modeli Pływających klasy FSR ? III Grand Prix Śląska i V edycji Mistrzostw Polski w Lędzinach (na akwenie przy ulicy Oficerskiej). 24 września odbędzie się kolejne Powiatowe Święto Latawca.


Lista modelarzy prezentujących na wystawie swoje prace:
1. Edmund Chrobok Bojszowy
2. Jerzy Frank Lędziny
3. Ryszard Gawlik Bieruń
4. Bogdan Górski Lędziny
5. Marek Kalinowsk Ściernie
6. Zdzisław Kantor Bieruń
7. Dawid Karpiński Imielin
8. Piotr Kostorz Lędziny
9. Adrian Kuc Imielin
10. Marek Lizak Lędziny
11. Tomasz Michalski Lędziny
12. Janusz Musik Lędziny
13. Franciszek Musioł Lędziny
14. Arkadiusz Opalach Lędziny
15. Artur Pieczka Lędziny
16. Patryk Przebindowski Imielin
17. Dariusz Pudełko Imielin
18. Tobiasz Stolarczyk Lędziny
19. Tomasz Stolorz Imielin
20. Wojciech Śmiłowski Imielin

ZDJĘCIA: MARIAN RYGLEWICZ

Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bieruniu       Administracja serwisu:admin@powiatbl.pl