czwartek, 22 sierpnia 2019 r. 

Starostwo Powiatowe w Bieruniu
AKTUALNOŚCI
Dodano: 2011-09-13
  •       II Powiatowy Turniej Mixtowy Tenisa Ziemnego

W bardzo upalne niedzielne przedpołudnie 11 września członkowie Sekcji Tenisa Ziemnego KS Piast w Bieruniu zorganizowali II Powiatowy Turniej Tenisowy Deblowych Par Mieszanych, tzw. mixtów.
Do turnieju, który był rozgrywany na dwóch kortach ziemnych w Bieruniu przy ul. Warszawskiej 270, zgłosiło się w regulaminowym terminie 10 par (przed turniejem jedna para wycofała się ze względów zdrowotnych). W drodze losowania podzielono grających na dwie grupy. Mecze rozgrywano każdy z każdym do wygrania jednego seta. Pary, które zwyciężyły grupę walczyły w finale o zwycięstwo w całym turnieju. Pary, które zajęły drugie miejsca w grupach stoczyły pojedynek o III miejsce na podium.
W finale spotkały się pary Kinga Czardybon i Zdzisław Gruba oraz Mirosława Wilkosz i Jerzy Słociński. Ponownie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł duet Kinga Czardybon - Zdzisław Gruba, który po zaciętym meczu wygrał 6:4. Pojedynek o trzecie miejsce był również zacięty. O zwycięstwie decydował tie-break, który 11:9 wygrała para Grażyna Ochabowicz i Wojciech Słapiński, pokonując Dorotę Piotrowską i Artura Trzeciaka, tryumfatorów poprzedniego, sierpniowego turnieju.
Na zakończenie imprezy jej główny organizator Jerzy Słociński podziękował zawodnikom za udział, wręczył pamiątkowe medale i dyplomy.
Turniej został zrealizowany dzięki wsparciu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bieruniu       Administracja serwisu:admin@powiatbl.pl