czwartek, 22 sierpnia 2019 r. 

Starostwo Powiatowe w Bieruniu
AKTUALNOŚCI
Dodano: 2011-09-08
  •       Niezwykłe odwiedziny gości z Tajwanu

Starosta Bieruńsko-Lędziński i pracownicy Starostwa Powiatowego mieli 15 bm. niezwykłe odwiedziny. Odwiedziły nas trzy Tajwanki: Lee-Ju Chen (27 lat), Yuling Lin (30 lat) i Lee-An Chen (30 lat). Obejrzały obiekt, zobaczyły warunki pracy.
Wymienione panie były prywatnymi gośćmi Marka Spyry, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Wizyta ta to wynik znajomości zawartych w 2007 roku przez Marka Spyrę w USA. Lee Ju Chen i Marek Spyra uczyli się w tej samej grupie studentów w szkole biznesu na Manhattanie w Nowym Jorku. Lee Ju Chen w 2009 ukończyła nowojorski uniwersytet Columbia, wróciła na Tajwan i jest mieszkanką stolicy tego państwa, Tajpej. Marek Spyra wrócił do Lędzin.
W dobie Internetu utrzymywanie znajomości z ludźmi nawet z najdalszych zakątków świata nie jest już problemem. Po blisko czterech latach Lee Ju Chen, obecnie kierownik ds. ubezpieczeń w tajwańskim przedstawicielstwie New York Life Insurance Company wraz z koleżanką i siostrą zwiedzają Europę środkowo-wschodnią. M.in. przybyły na tydzień do Polski.
Więcej na temat pobytu trzech Tajwanek w naszym kraju, o tym co zobaczyły i jakie są ich wrażenia czytaj w najbliższym, październikowym wydaniu informatora powiatbl.pl
Podpis do zdjęć:
1. W pokoju Przewodniczącego Rady Powiatu. Tajwanki w towarzystwie starosty Bernarda Bednorza (z prawej), Marka Spyry i jego małżonki.
2. Podczas zwiedzania wystawy fotograficznej w Galerii Starostwa
Zdjęcia: Marian Ryglewicz


Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bieruniu       Administracja serwisu:admin@powiatbl.pl