czwartek, 22 sierpnia 2019 r. 

Starostwo Powiatowe w Bieruniu
AKTUALNOŚCI
Dodano: 2011-09-19
  •       Recital na nowych organach

Drugi koncert tegorocznego festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim odbył się w kościele św. Bartłomieja w Bieruniu (18.09). Grał jeden z najsłynniejszych wirtuozów polskich Józef Serafin, profesor Akademii Muzycznych w Warszawie i w Krakowie.
Instrument był już wykorzystywany podczas ubiegłorocznego XI festiwalu, jednak wówczas nie był jeszcze w pełni ukończony (brakowało niektórych głosów) i dopiero teraz zabrzmiał w całej okazałości.
Józef Serafin po raz kolejny udowodnił, że należy do ścisłej czołówki wirtuozów króla instrumentów. Przy okazji zaprezentował duże możliwości brzmieniowe nowych organów kościoła św. Bartłomieja, które, co podkreślił ks. dziekan Walerian Ogierman, właściwie dopiero teraz przeszły swój chrzest bojowy.
Kolejny koncert festiwalowy odbędzie się w niedzielę 25 września o godz. 18:00 w kościele św. Anny w Lędzinach. Będzie to również recital tym razem prof. Juliana Gembalskiego.
Serdecznie zapraszamy.Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bieruniu       Administracja serwisu:admin@powiatbl.pl